X
تبلیغات
رایتل

بنگاه دانش اقتصاد *ابتهاج*
مقالات آموزشی اقتصادی صهیب عبیدی 
لینک دوستان
آخرین مطالب
پیوندهای روزانه

پایگاههای ریاضی

این بخش پایگاههای ریاضی به زبانهای فارسی و انگلیسی را برای استفاده دانش آموزان و دانشجویان محترم معرفی خواهد کرد. فقط کافیست روی توضیح پایگاه کلیک کنید.

آموزش

در این قسمت در حد بضاعت علمی، به آموزش دروس دبیرستانی و دانشگاهی و نیز آموزش چند نرم افزار مشهور و قوی ریاضی خواهیم پرداخت. (فعلا آموزش میپل در این قسمت گنجانده شده است و تکمیل آن ادامه دارد. لینکها تصحیح شدند.)

اتاق گفتگوی ریاضی - پاسخ به سوالات ریاضی دانش آموزان و دانشجویان - آموزش زبان TEX

در این اتاق به گفتگو درباره ریاضی و رفع اشکالات احتمالی دانش آموزان و دانشجویان می پردازیم. برای انجام بهتر این کار، نیاز به نوشتن نمادها و فرمولهای ریاضیات در وب داریم که این مهم نیز با فراگیری زبان TEX برآورده می شود که در این قسمت به آموزش مقدماتی دستورات آن نیز خواهیم پرداخت. در ضمن «بخش مساله هفته» نیز در این اتاق افتتاح شد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر وارد این اتاق شوید.
 

تستهای ریاضی

در وضعیت کنونی کنکور، آشنایی با تستهای مختلف، به ابزاری لازم - اما نه کافی - برای قبولی در امتحانات ورودی دانشگاه، تبدیل شده است. تست زدن برای سنجش میزان معلومات، تشخیص نقاط ضعف و اندازه گیری سرعت عمل توصیه می شود. اما اگر تست جای آموزش را بگیرد، خسارتهای جبران ناپذیری به بار خواهد آورد که در جای خود مفصلا در اینباره صحبت خواهیم کرد. در این قسمت سعی می کنیم، تستهای معتبر سازمان سنجش آموزش کشور را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد و نیز تستهای دسته بندی شده مناسب دیگر را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان گرامی قرار دهیم.

نمونه سوالات امتحانی دبیرستان و پیش دانشگاهی  

  
در این بخش، نمونه سوالات امتحانی دبیرستان و پیش دانشگاهی را  برای استفاده دانش آموزان محترم درج خواهیم کرد. از بازدید کنندگان عزیز خواهشمندم در تکمیل این قسمت به این حقیر یاری رسانند. اگر نمونه سوال مناسبی در اختیار دارید با تایپ یا اسکن آن و ارسال سوال به بنده، این قسمت را کاملتر فرمایید تا به نام خودتان در این قسمت درج شود.

نمونه سوالات امتحانی دانشگاه 

 
در این بخش، نمونه سوالات امتحانی دروس مختلف ریاضی را  که مخصوص دانشجویان محترم رشته های علوم پایه و مهندسی است، خواهید دید. (فعلاْ در این قسمت، نمونه سوالات دانشگاه پیام نور و ریاضی عمومی ۲ دانشگاه علم و صنعت گنجانده شده است. )

نمونه سوالات دکتری ریاضی دانشگاههای مختلف

در این قسمت، نمونه سوالات دکتری ریاضی را برای داوطلبین شرکت در امتحانات دکتری ریاضی ارائه خواهیم کرد و از بازدید کنندگان محترم برای تکمیل این قسمت، یاری می خواهیم.
 

بخش مساله 

حل مساله، دوای درد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان است. متاسفانه نظام آموزشی کشور، در این زمینه ضعفهای بسیاری دارد. دانش آموز و دانشجویی که عادت به حل مسا له دارد و طریقه درست آنرا می داند، به وضوح از دیگران یک سرو گردن بالاتر است. به نظر حقیر هر سایت ریاضی که هدف آن آموزش ریاضییات است، لزوماْ باید به مسائل ریاضی و حل آنها در سطوح مختلف بپردازد و لذا در این قسمت، به حل و بحث مسائل خوب دبیرستانی و دانشگاهی و نیز المپیادهای ریاضی کشوری و جهانی خواهیم پرداخت.  
   

 

حل مسائل انتخابی کتابهای مشهور ریاضی دانشگاه

در این بخش به حل و بحث بعضی از مسائل کتابهای مشهور ریاضی خواهیم پرداخت که معمولا در دانشگاهها در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس میشوند .

 

مقاله های ریاضی -  نکات ریاضی

این بخش مخصوص اساتید و دانشجویان محترم ریاضی است. بخش اول حاوی مقالات ریاضی داخلی و خارجی است.  این مقالات - با فرمت pdf - در فضای ویژه ای آپلود شده است و علاقمندان محترم می توانند به طور کامل این مقالات را دانلود و از آنها استفاده کنند. توضیح مختصری از هر مقاله را نیز در کنار پیوند آن خواهیم آورد. بخش دوم مخصوص نکته های ریاضی است که معمولاْ هر دانشجوی ریاضی برای درک عمیقتر مطالب درسی به آن نیازمند است. از این نکات، می توان در سر کلاس، هنگام تدریس یا برای سخنرانیهای دانشجویی استفاده کرد. 

کتابخانه الکترونیکی ریاضی

در این قسمت می توانید کتابهای ریاضی را - که البته بیشتر به زبان انگلیسی هستند - دانلود کنید. توضیح مختصری از هر کتاب را نیز خواهید دید.

 
تاریخ ریاضیات و زندگینامه ریاضیدانان مشهور

آشنایی با تاریخ ریاضی و زندگی ریاضیدانان برای دانش آموزان و دانشجویان ریاضی از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا برای آنها جایگاه رفیع ریاضیات را به ویژه در جهان کنونی مشخص می کند. در این بخش، ابتدا خلاصه ای از تاریخ ریاضیات را از ابتدای تاریخ تا اواسط قرن بیستم مطالعه و سپس در  جدولی بزرگ - که ظاهرا برای اولین بار در کشور طراحی شده است - تاریخ ریاضیات را از ابتدا تاکنون مرور خواهیم کرد. گردآوری مطالب این جدول به وسیله دانشجویان اینجانب در مرکز تربیت معلم الزهرا ء زنجان انجام شده است. در قسمت سوم به زندگینامه ریاضیدانان یونانی، هندی، مسلمان، اروپایی و ریاضیدانان قرون ۱۹ و ۲۰ میلادی به ترتیب زمانی زندگی آنها خواهیم پرداخت. 

مقالات آموزش ریاضی و نظرات صاحبنظران

این بخش مهم را در پنج قسمت، به اساتید، دبیران محترم ریاضی و نیز دانشجویان ریاضی مراکز تربیت معلم تقدیم می کنیم. سه بخش اول را لطیفه ها، داستانها و سخنان حکمت آمیز تشکیل می دهند که قطعاْ یک مدرس ریاضی باید به این هنرها نیز مجهز باشد.  دو بخش دیگر مطالب و مقالات کلی مربوط به تدریس - به ویژه تدریس ریاضیات - و نیز نظرات صاحبنظران پیرامون علم ریاضی و  آموزش آن است. در این قسمت به مشکلات آمورش ریاضی در ایران نیز خواهیم پرداخت. ضمناْ با ارائه مقالاتی سعی می کنیم به سوالات دانشجویان ریاضی درباره جایگاه ریاضیات محض و کاربردی و اهمیت آنها در جهان کنونی پاسخ دهیم.
لازم است تذکر داده شود که مطالب عنوان شده در این بخش، نظر شخصی مولف مقاله است، نه نظر حتمی اینجانب، مگر اینکه مقاله، منعکس کننده نظر این حقیر باشد که در اینصورت با نام بنده همراه خواهد بود.


دایرة المعارف کوچک ریاضی

 

در این بخش،موضوعات ریاضی را به صورت الفبایی تقدیم علاقمندان ریاضی خواهیم کرد. برای تنظیم این قسمت از دایرة المعارفهای آنلاین و معتبر استفاده شده است. روی موضوع مورد نظر کلیک کنید و توضیحات تخصصی مربوط به آنرا مطالعه فرمایید.

 
[ 1387/02/25 ] [ 06:13 ب.ظ ] [ ابتهاج عبیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 595490