بنگاه دانش اقتصاد *ابتهاج*
مقالات آموزشی اقتصادی صهیب عبیدی 
لینک دوستان
آخرین مطالب
پیوندهای روزانه

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


لیست مشاغلی که در اینجا ملاحظه می کنید مربوط به جامعه ی امروز امریکا است اما واقعیت اینست که اینگونه شغل ها در کشورهای دیگر هم رایج است و می توان اینگونه گفت که صاحبکاران را محتاج شما می کنند، و نه بر عکس ...
 

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


۱- computer software engineer (برنامه نویسی کامپیوتر)

اداره آمار امریکا اعلام کرده که این شغل تا پایان سال 2014 یعنی تا پنج سال آینده در صدر مشاغل پر درآمد و دایما در حال پیشرفت قرار خواهد داشت.

۲- paralegal (دستیار حقوقی)
صاحبکاران دایما در حال کاهش هزینه های بیزینس هستند و یکی از اینها جایگزینی وکیل بیزینس با مشاوران یا دستیاران حقوقی البته با مدرک تحصیلی پایینتر از وکیل ولی با تقریبا همان سرویس و شغل است. بسیاری از موسسه های آموزشی یا کالج های فوق دیپلم چنین مدرکی میدهند و یا مثلا اگر فعلا یک لیسانس دانشگاهی دارید میتوانید با گذراندن چند درس تخصصی اضافی، پارالیگال بشوید.

3- accountant (حسابدار)
نیازی به توضیح بیشتر نیست که افراد، بیزینس ها، بانکها، شرکتهای بیمه و حتی دولتها به این تخصص همیشه نیاز دارند.

4- occupational therapist (کار درمانی و تراپیست)
یعنی کسانیکه به کارمندان و کارگران و سایر مردم عادی برای بهتر و سالمتر زندگی و کار کردن و یا بهبود وضعیت فکری و فیزیکی و سلامتی آنها کمک فکری و فیزیکی می کنند. هر چند که برای دریافت بالاترین حقوق در چنین تخصصی باید مدرک مستر master' (فوق لیسانس) داشته باشید اما جالبه بدانید که در امریکا بیش از 13.5 میلیون نفر در این شغل مشغول بکارند و کلا مشاغل و تخصصهایی که در رابطه با پرستاری و سلامتی و دارو و درمان و نگهداری از بیماران یا سالمندان است جزو پر درآمدترین و پر تقاضا ترین و همچنین پیشروترین مشاغل امریکا هستند و هیچ متخصصی در این حوزه بیکار نیست. شما حتی با دو سال تحصیل فوق دیپلم هم می توانید در گوشه ای از این تخصص بکار مشغول شوید و حتی نیاز به لیسانس دانشگاهی هم ندارید.

5- post-secondary teachers (دبیر دبیرستانها و موسسات آموزشی و استاد دانشگاه و کالج)
در لیست 50 شغل برتر در امریکا که تلویزیون CNN تهیه کرده بود این تخصص در رتبه دوم است و برای کسب درآمد بیشتر البته نیاز به مدرک فوق لیسانس دارید و بویژه برای تدریس در رشته های بیزینس، پزشکی و کامپیوتر همیشه تقاضای کار برایتان فراوان است.

6- actuary (شناسایی، مدیریت و کنترل ریسک در بیزینس ها)
این تخصص هم بویژه برای کار در شرکتهای بیمه، یا در هر بیزینسی تا سال 2014 میلادی همچنان پر درآمد خواهد بود. برای چنین تخصصی شما نیاز به مدرکی در حد لیسانس امور مالی (با گرایش کامپیوتری و تخصص در ریاضیات و برآورد ریسک) دارید. بیزینسها همیشه برای پیش بینی ریسک در مثلا سرمایه گذاری یا تصمیمات مهمشان نیاز به متخصصانی برای عرضه راه حلهای عملی و مدرن دارند.

7- medical assistant (دستیار پزشک)
در بسیاری رشته های پزشکی، آنهم فقط با یکی دو سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستانی، میسر میشود و نیازی به دانشگاه رفتن هم نیست.

8- lawyer (وکالت)
اگر به پرستیژ و اینجور چیزها می اندیشید بویژه در بیزینس، محیط زیست، مالیات محلی و بین المللی، پزشکی، و ثبت اختراعات و علایم تجاری این شغل هم مناسب است.

9- home health aide (نگهداری از بیماران یا سالمندان در خانه)
با افزایش تعداد سالمندان و اینکه فرزندان برای نگهداری از والدین فرصت یا علاقه ای ندارند، چنین تخصصی در حال افزایش است و صرفا با مثلا چند ماه یا یکسال تحصیل میتوان به چنین شغلی پرداخت.

10- computer systems analyst (کامپیوتریزه کردن بیزینس ها و تشکیلات)
با مدارک فوق دیپلم به بالا و یا حتی بدون مدرک و صرفا با خودآموزی همیشه برایش تقاضای کار هست.

[ 1388/01/22 ] [ 06:54 ب.ظ ] [ ابتهاج عبیدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ
موضوعات وب
امکانات وب
تعداد بازدید ها: 597726